Staff Senate Roll Call: AY 2012-2013

Summer 2012 Aug. 2012 Sept. 2012 Oct. 2012 Nov. 2012 Dec. 2012 Jan. 2013 Feb. 2013 Mar. 2013 Apr. 2013 May 2013
Anzalone Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present
Barton Present Present Excused Present Present Present Present Excused Excused Present Present
Buckhaults Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present
Cole Present Excused Present Present Excused Present Present Present Present Present Present
Currier†† Present Present Excused Excused Present Present Present Present      
Davis, K. Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present
Davis, M. Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present
Estess Present Present Present Present Present Present Excused Present Absent Present Present
Fisher† Present Excused Excused Excused Present Present Excused        
Hendrix Present Excused Present Present Present Excused Present Present Present Present Present
May**       Excused Present            
O'Neal***             Present Present Present Present Present
Raley* Present                    
Ringo Present Present Present Present Present Present Excused Present Present Present Excused
Smit Present Present Excused Present Present Present Present Excused Absent Present Present
Wilkerson Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present Present

Total Present 14
10
9
11
13
12
11
11
9
12
11
Total Excused 14
3
4
3
1
1
3
2
1
0
1
Total Absent 0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
Quorum? Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes
Yes



NOTES:
*
Heather Raley's death vacated position during August 2012.
** Amanda May filled Heather Raley's position starting October 2012, but left the employ of ULM Nov. 30, 2012.
***
Sam "Kyle" O'Neal filled Heather Raley/Amanda May's position starting January 2013.
Tasha Fisher left the employ of ULM in January 2013. Seat not filled for remainder of 2012-13 AY
†† Camile Currier retired effective March 8, 2013. Seat not filled for remainder of 2012-13 AY